Rekonstrukce kachlové pece s použitím ručních obkladů

V dnešní realizaci Vám představíme rekonstrukci pece, kterou jsme zdědili spolu s s domem v nedodělaném stavu. Původní stavitelé ji z větší části obložili klasickými kamnovými kachlemi, a část naléhající ke komínu rozčlenili na několik úrovní, čímž vzniklo několik ploch a nik. S obložením této části však čekala pec až na nás.

Jak-oblozit-pec-kachlemi-a-udelat-kamenicky-rez-01Takto vypadala pec několik let, než jsme se konečně odhodlali ji dotvořit.

Problémem se nám zpočátku zdál odstín původních kachlí, který byl do bleděmodra, nepatrně připomínající odstín obklad Azul Mezclilla. Váhali jsme, jaké odstíny obkladů zvolit, aby se k bleděmodrým kachlím vizuálně hodily. Nakonec jsme se rozhodli pro kombinaci tmavomodré a terakotové s tím, že se nebudeme za každou cenu snažit barvě kachlí přizpůsobit a naopak přiznáme určitý kontrast. Takto vypadal původní návrh:

Pec-P01

Přiznám se, že „nalévání“ textury na jednotlivé plochy ve 3D modelu bylo snadné, avšak následné řezání, broušení a lepení obkladů na koso a navíc do kamenických rohů tak, aby obklady bezvadně spojovaly všechny poměrně malé a členité plochy, bylo náročnější. Výsledkem se můžete pokochat v následující galerii.

Comments 2

  1. Kopalová Marie

    Veselé a hezké ! Máte prosím nějaký katalog s názvem zboží a ceník ? Děkuji !

    1. Post
      Author

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *